Семінар-практикум вчителів фізико-математичного напряму
Сучасне суспільство характеризується швидкими змінами в усіх сферах життя, що особливо впливає на розвиток інформаційного, зокрема й освітянського простору. Інтернет пропонує багато ресурсів для використання в освітніх цілях: це уроки в режимі online, ресурси для вчителів, ресурси для учнів, проекти online, Webquests. Та щоб досягти ефективного поєднання власних педагогічних знахідок і освітніх Інтернет-ресурсів необхідна велика і цілеспрямована підготовка. У звʼязку з цим 6 грудня в Постійненській ЗОШ I-III ст. відбулось засідання семінару-практикуму вчителів фізико-математичного напряму на тему “Використання Інтернет-сервісів освітнього простору у навчально-виховному процесі з математики, інформатики, фізики та астрономії”.
- Довжаниця О.Б. (вчитель Деражненського ліцею) підготувала презентацію “Підвищення якості навчально-виховного процесу через упровадження інформаційно-комунікаційних технологій”, в якій особлива увага відводилась використанню онлайн-сервісів LearningApps.org та Сlasstime та поділилась досвідом їх використання на уроках та в позаурочний час.
- вчитель Постійненської ЗОШ I-III ст. Шилюк І.Є. не тільки детально розповів про те, які є Google-сервіси, але й показав їх практичне застосування. Особливу увагу вчитель звернув на ті сервіси Google, які допоможуть кожному учневі та вчителю зробити навчальний процес не тільки цікавим, а й корисним (Google Search, Google Images, Gmail, Google Maps, Google Docs, YouTube, Google Translate, Blogger, Google Sites, Google Drive, Google Class).
- Панчук С.А. ( вчитель Постійненської ЗОШ I-III ст.) спочатку презентувала Інтернет-сервіс мультимедійних дидактичних вправ LearningApps.org, а потім провела цікавий майстер-клас “Використання на уроках Інтернет-сервісу мультимедійних дидактичних вправ LearningApps.org”, після чого всі члени семінару вчилися створювати власні інтерактивні вправи.
Учасники засідання зробили висновок, що для того, щоб знайти і оцінити якість інформації, що надається в мережі, необхідне освоєння комп'ютерної письменності на рівні не просто користувача, а активного користувача. І саме вчителі повинні стати основною творчою силою впровадження Інтернету в сферу освіти і, в цілому, в життя суспільства.