День безпечного інтернету - 2025
11 лютого 2025 року відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Iнтернету». Головна мета цього дня — привернути увагу суспільства до важливості безпечного використання цифрових технологій та сприяти відповідальній поведінці в онлайн-середовищі. Традиційно учні нашої нашого ліцею взяли участь у заходах, приурочених цій події.
Вчителем інформатики у 9-Б класі проведений урок на тему «Твоя безпека в цифровому світі». На уроці розглянули основні загрози в Інтернеті (фішинг, кібербулінг, шахрайство, вороже вербування, спам, хейт, тролінг тощо), правила створення надійних паролів та захисту особистих даних. Учні пройшли анкетування з кібербулінгу.
Учні 3 класу працювали над завданням «Інтернет: безпечно/небезпечно». Це завдання розвиває в учнів інформаційно-комунікаційну компетентність, навички безпечного й етичного використання засобів інформаційно-комунікаційної компетентності у навчанні й інших життєвих ситуаціях.
Учні 4 класу виготовляли плакат співпраці на тему «Безпека в Інтернеті», розфарбували правила поводження в мережі, відгадували загадки.
Учні 9-А класу прослухали онлайн-вебінар на тему: «Кібербезпека та актуальні схеми шахрайства», який організував Національний банк України в рамках проведення Тижня безпечного Інтернету. Учні дізналися про:
▪ правила та способи створення паролів;
▪ захист сторінок у соціальних мережах: багатофакторна автентифікація;
▪ шахрайські посилання;
▪ перевірку сайтів;
▪ повідомлення від шахраїв;
▪ грошових мулів: як випадково не стати співучасником злочину;
▪ актуальні схеми шахрайства.
Учні 9-Б класу ознайомилися з правилами платіжної безпеки, видами шахрайства та створили стінгазету "Бережись монстрів-шахраїв"! Стінгазета складається з описаних життєвих ситуацій, з якими стикаються власники платіжних карток та порад, як їм вберегтися від шахраїв у тих чи інших ситуаціях
Учні 7 класу ознайомилися з правилами платіжної безпеки та видами шахрайства. Отриманні знання перевірили в командній грі "Поради з кібербезпеки та схеми шахрайства у воєнний час".
Для учнів 5-8 класів проведені вікторини в сервісі Kahoot, інтерактивні вправи.
Також класними керівниками проведені виховні заходи, спрямованих на підвищення обізнаності учнів про безпеку в Інтернеті.
Більше інформації за покликаннями:
https://www.facebook.com/share/r/19y1o6MRE3/
https://www.facebook.com/share/p/15gSoisma9/
https://www.facebook.com/share/p/1Rdmz3EUxa/
https://www.facebook.com/share/v/1XQXy6buvV/