Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Date: 13 грудня 2021 о 08:47, Refreshed 16 грудня 2021 о 09:45
Author: Жук О. М.

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»  Постійненський ліцей не є винятком.  Щорічно психологом проводиться безліч заходів, що охоплюють усіх учасників освітнього процесу.

Основними завданнями акції є:

• привернення уваги  до актуальних  проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
  • проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, ВІЛ та СНІДу;
  • формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня – Всесвітній  день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня Міжнародний день волонтера;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

25 листопада спільно з учнями 10-го класу було оформлено інформаційний стенд «СТОП НАСИЛЛЯ!» також у Постійненському ліцеї цього дня проходила акція «Біла стрічка». З учнями 6-Б класу був знятий та оприлюднений  відеоролик «СТОП. Україна це світ без насильства!».

26 листопада на сторінці психолога у фейсбук були опубліковані просвітницькі матеріали про насильство та порушення прав людини. З учнями 8-Б класу було підготовлено та знято соціальний ролик «Стоп насилля!».  Відеоролик було опубліковано  на сторінці ліцею та психолога  у фейсбук.

29 листопада з учнями 8-А, 6-А, 5-А, 6-Б та 11-го класом  психологом ліцею були проведені відеолекторії  «Насильство».

30 листопада  був проведений флешмоб «Долонька щастя» спільно з 5-Б  класом. На сайті закладу було оновлено інформацію «Ознаки виявлення домашнього насильства»,  на сторінці психолога висвітлені просвітницькі матеріали про насильство.

1 грудня практичним психологом з учнями 6-А, 8-А та 11-го  класів проводилися години психолога до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом «Усвідомлення проблеми як інструмент у боротьбі з хворобою».

2 грудня  спільно з учнями 9-го класу було створено відеоролик  до Міжнародного дня боротьби з рабством «Ми проти торгівлі людьми!». З учнями 5-А, 6-А, 8-А та 11-го  класів проводився відеолекторій «Торгівля людьми».

3 листопада  конкурс малюнків «Стоп булінг та насильство!»  показав як діти 4-8 класів бачать насильство. Найкращі роботи були виставлені на стенді «16 днів проти  насилля». У 5-А класі проходив урок-зустріч «Особлива дитина – особливе відношення».  На урок завітав учень з ООП інклюзивного класу ліцею. Пятикласники мали змогу ближче з ним познайомитися і потішили хлопчика солодкими подарунками.

У   9-11 класах проходила бесіда-дискусія: «Волонтер – людина з великої літери!», у 5-8  класах «Волонтер – звучить гордо!».

6 грудня  у Постійненському ліцеї  проходила  волонтерська акція (солодка ярмарка) "Підтримаємо особливу дитину!" до Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями та Всесвітнього дня волонтера. Було зібрано 11160 гривень,  кошти  перераховані на лікування нашої маленької землячки Данусі Прадунець.      https://www.facebook.com/groups/653332955306662/permalink/943921472914474/

7 грудня у перших класах проходив  творчий урок-бесіда «Моє щасливе майбутнє»  та лекторій «Безпечне життя» з 5-Б, 8-Б та 9-м класами.

8 грудня проходили відеолекторії:

1-Б клас «Кожна дитина має право»;

5-Б, 6-А, 6-Б класи «Конвенція ООН. Права дитини».

9 грудня  до Постійненського ліцею завітала інспектор ювенальної провенції Оксана Білера.  Оксана Юріївна провела з учнями профілактичні бесіди, розповіла про види насильства та нагадала про адміністративну відповідальність за порушення прав людини та правопорушення.

Під час перерв для  2-4 класів проводилися інформаційні хвилинки «Права й обов’язки твої, дитино!». Спільно з 6-А та 5-Б класами відзнято відеоролик до Міжнародного дня прав людини.